Europejski Dzień Logopedy

06.03.2024 r. z okazji Europejskiego Dnia Logopedy w naszym Przedszkolu odbył się Przegląd Wiersza Logopedycznego. Podczas spotkania z Logopedą panią Nataszą dzieci wykonywały gimnastykę buzi i języka. Następnie dzieci objęte terapią logopedyczną prezentowały swoim kolegom i koleżankom z grupy przygotowane przez siebie wiersze.

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

mgr Natasza Arsłanowow
Neurologopeda kliniczny
Nauczyciel dyplomowany

Poniedziałek: 08:00 – 12:00
Wtorek: 08:00 – 13:00
Środa: 08:00 – 13:00

Terapia logopedyczna skierowana jest do dzieci z deficytami kompetencji i zaburzeniami sprawności językowych. Na początku roku szkolnego wśród wszystkich dzieci w przedszkolu przeprowadzane jest przesiewowe badanie mowy polegające na obserwacji sposobu komunikacji, sposobu oddychania i jedzenia oraz wstępne rozpoznanie ewentualnych nieprawidłowości w artykulacji. Wśród dzieci wyłonionych podczas wstępnych badań zostanie wykonana diagnoza logopedyczna w trakcie, której sprawdzona zostanie budowa i sprawność aparatu artykulacyjnego, słuch fizyczny i fonematyczny oraz sposób realizacji dźwięków mowy. Dzieci w wyniku diagnozy zostaną zakwalifikowane do terapii logopedycznej. Zajęcia odbywać się raz w tygodniu i będą trwały 45 minut, w grupach do 4 osób. Grupy będą stworzone wśród dzieci z tej samej sali oraz o podobnych problemach.

Na zajęcia dzieci przynoszą zeszyty (minimum 60 kartek), w których będą zamieszczane ćwiczenia dla dziecka i informacje dla rodziców. Zeszyt ten będzie również sposobem komunikacji rodzica i logopedy. Proszę zapisywać w nim pytania do mnie lub informacje, które pomogłyby mi w prowadzeniu terapii.

W ramach konsultacji zachęcam do kontaktu telefonicznego po uprzednim umówieniu oraz do zamieszczania notatek w zeszytach dzieci.